Fiszbiny: zmora wielu kobiet

Mateusz Rąbalski
31.01.2018

Nie wyobrażasz sobie stanika bez fiszbin? W takim razie pomyśl, że wiele pań z premedytacją wybiera biustonosze pozbawione tego drucianego elementu. Dlaczego? Powód jest oczywisty: fiszbiny potrafią napsuć sporo krwi, irytują i często powodują, że stanik jest po prostu niewygodny. Prawdziwy problem pojawia się jednak w momencie, gdy drut przebija materiał i wychodzi na zewnątrz. Są sposoby, by tego uniknąć. Znajdziesz je w naszym poradniku.

Dobre dopasowania stanika

Zaczniemy od najbardziej oczywistej kwestii, która niestety wciąż jest bagatelizowana przez wiele dziewczyn. Źle dobrany stanik jest nie tylko niewygodny, ale może też być niebezpieczny dla zdrowia. Stłamszenie piersi hamuje swobodne krążenie krwi. Z kolei zbyt luźny biustonosz jest jedną z głównych przyczyn bólu pleców i skrzywień kręgosłupa. Pamiętaj o tym!

Jeśli nosisz źle dobrany, zbyt mały stanik, to spodziewaj się,  że pewnego dnia w najmniej oczekiwanym momencie poczujesz nieprzyjemne ukłucie. Naprężony drut w końcu przebije materiał, co może się skończyć bolesnym zadrapaniem, a nawet wbiciem się fiszbiny w pierś!

Pierz ręcznie

Staniki najlepiej jest prać ręcznie, ponieważ eliminuje to ryzyko uszkodzenia konstrukcji biustonosza. Wiemy jednak, że mało której kobiecie chce się w to „bawić”. Staniki lądują więc w pralkach automatycznych, zwykle z innymi ciuchami, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na stan bielizny. Pranie w pralce, a szczególnie odwirowywanie, jest główną przyczyną wychodzenia fiszbin.

Jeśli nie masz czasu na pranie ręczne, to przynajmniej zainwestuj w specjalne kule do biustonosza. Zapobiegają one uszkodzeniu konstrukcji stanika w pralce automatycznej. Staraj się również nie prać bielizny z innymi ubraniami.

Nie oszczędzaj na staniku!

Nie mów tylko, że nie stać Cię na kupienie sobie 1-2 porządnych biustonoszy. Nie musisz przecież od razu iść do sklepu najlepszej marki. Na rynku działa wielu przyzwoitych producentów bielizny, którzy oferują staniki dobrej jakości w przystępnej cenie. Czy naprawdę nie jesteś w stanie odłożyć 100-120 złotych na tak ważny element garderoby?

Rada

Nigdy nie kupuj stanika na odległość. Wybierz sklep, w którym będziesz mogła skorzystać z porady profesjonalnej brafitterki.

Co zrobić, gdy fiszbin już wyjdzie ze stanika? Najlepiej bez sentymentu wyrzuć bieliznę do śmieci. Rozwiązaniem tymczasowym (do zastosowania np. podczas imprezy) będzie natomiast zabezpieczenie końcówki drutu taśmą izolacyjną.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie