Jak kupować taniej najmodniejsze ciuchy? Sprawdzone sposoby

Piotr Kowalczyk
30.09.2021

Jeśli myślisz, że nie stać Cię na kupowanie modnych i dobrych jakościowo ciuchów, to najwyraźniej jesteś trochę do tytułu ze współczesnymi metodami szukania promocji. Nie musisz wcale regularnie zaglądać do galerii handlowej i polować na wyprzedaże. W naszym poradniku zdradzamy dużo prostsze i szybsze metody na tańsze kupowanie najmodniejszych ciuchów. Skorzystasz?

Kody rabatowe

Szukaj ich przede wszystkim na stronach internetowych poświęconych publikowaniu kodów rabatowych, ale też na portalach łowców okazji, na blogach modowych oraz oczywiście w mediach społecznościowych – szczególnie marek modowych, które lubisz i chętnie obserwujesz np. na Facebooku, TikToku etc.

Zapisz się do newsletterów sklepów internetowych

Jeśli masz swoje ulubione sklepy internetowe i regularnie robisz w nich zakupy, to zapisz się wreszcie do ich newsletterów. Wiemy, że do tej pory unikałaś tego w obawie przed zalewem spamu i masz rację. Dlatego dobrym pomysłem będzie założenie sobie osobnego adresu e-mail tylko na tę potrzebę. W wiadomościach ze sklepów często znajdziesz kody rabatowe, informacje o najlepszych promocjach, a nierzadko już za samo zapisanie się do newsletteru otrzymasz rabat na pierwsze zakupy.

Załóż kartę stałej klientki

Taką kartę oferuje dziś większość sklepów sieciowych, zarówno stacjonarnie, jak i w Internecie. Oczywiście sama nazwa karty jest dość myląca – wcale nie musisz być stałą klientką, aby ją założyć. Możesz to zrobić już podczas pierwszych zakupów. Czy warto? To zależy od sklepu, dlatego koniecznie zapoznaj się z profitami, jakie oferuje on posiadaczkom karty stałego klienta. Jeśli jest to rabat wyrażony procentowo, to cała akcja może się opłacić, gdy postanowisz kupić jakiś droższy ciuch.

Sprawdź swoją kartę kredytową/płatniczą

Być może wystawca karty oferuje Ci atrakcyjne rabaty na zakupy w popularnych sklepach odzieżowych. 5 czy 10 proc. rabatu nie chodzi, dlatego warto zorientować się, gdzie i na jaką obniżkę możesz liczyć płacąc za zakupy kartą danego banku.

Zapytaj o rabat

Paradoksem jest to, że wiele osób robi zakupy w sklepach odzieżowych nie zdając sobie sprawy z trwającej promocji. Nie wszystkie sklepy rozgłaszają to na lewo i prawo, niektóre zostawiają najlepsze promocje dla stałych klientów. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, abyś zaraz po przekroczeniu progu sklepu zapytała sprzedawcę o aktualnie dostępne rabaty.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.