Jak przygotować młodzieżową garderobę na jesień?

Mateusz Nowak
01.09.2020

Koniec lata zbliża się nieubłaganie, co za tym idzie - jesień zaczyna zbliżać się coraz większymi krokami. Chociaż dla większości, nie jest to ulubiona pora roku, to może minąć dużo przyjemniej, jeśli odpowiednio się do niej przygotujemy, a tym samym zadbamy o niezbędne rzeczy w garderobie. Co na jesień, powinno znaleźć się w każdej szafie?

Bluzy, bluzy, bluzy 

Okrycia wierzchnie to element, który jesienią będzie nam towarzyszyć praktycznie każdego dnia. Warto zdecydować się na jak najbardziej praktyczne rozwiązania - rozpinana bluza z kapturem, będzie w tym przypadku zdecydowanie strzałem w dziesiątkę. Podczas zmiennej w ciągu dnia pogody, swoboda rozpięcia lub zapięcia bluzy jest sporym plusem, tak samo jak możliwość nałożenia kaptura podczas bardziej wietrznej atmosfery na zewnątrz. Wczesną jesienią, kiedy kilkuwarstwowa stylizacja może jeszcze nie być potrzebna, to zdecydowanie dużo lepszy wybór. Młodzieżowe bluzy znajdziemy w wielu sklepach sieciowych, a także online. Decydując się na drugą opcję, bardzo często możemy znaleźć dobre marki w promocyjnych cenach, tak jak w przypadku sklepu z bluzami młodzieżowymi Preorder.

Co jeszcze będzie potrzebne?

Im dalej w jesień, tym zdecydowanie chłodniej i bardziej deszczowo. W tym momencie koniecznością będzie dobra, przeciwdeszczowa kurtka. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na tzw. “wiatrówkę”. Kurtki przeciwwiatrowe zyskały sporą popularność, a popularne marki streetwear’owe coraz częściej mają je w swoich ofertach, dlatego wybór jest coraz większy. Znajdziemy je zarówno w stonowanych kolorach, jak i w bardziej wyrazistych barwach, takich jak: żółty, pomarańcz czy jasnoniebieski. Wybór jest indywidualny, jednak kolorowe i wyróżniające się kolory w modzie jesiennej, to coraz bardziej ceniony i popularny trend. 

Dobre obuwie - to konieczność 

Jesienią poza stylem, musimy zdecydowanie mocniej postawić na praktyczność. Nieprzemakalne i niezawodne obuwie to podstawa. Warto zastanowić się też nad kolorystyką, ponieważ buty w jasnych barwach są zdecydowanie bardziej narażone na zniszczenie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór ciemnego obuwia z nieprzemakalnych materiałów. Takie buty posłużą nam zdecydowanie na dłużej, tym samym ułatwią przemieszczanie się po ulicach deszczowego, jesiennego miasta. 

Na koniec - dodatki

Różnorodne akcesoria, towarzyszą naszej codziennej garderobie podczas wszystkich pór roku. Nic nie zmienia się w przypadku jesieni - warto tutaj postawić na cieplejszą czapkę a nawet lekki szalik lub chustę. Wietrzna pogoda to nie najlepszy towarzysz, dlatego wszelkie rzeczy, które pomogą uchronić się przed wiatrem są mile widziane. Dodatkowo, warto w plecaku lub torbie mieć ze sobą parasol. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać - a przyda się na pewno. 

To tylko kilka najważniejszych rzeczy, które powinny pomóc w przystosowaniu się do jesiennej pogody. Warto w tych elementach garderoby przemycać swój oryginalny styl, w postaci doboru kolorystyki lub wzorów, pamiętając jednak o praktyczności w pierwszej kolejności. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.