Jak wiązać szalik, aby wyglądać rewelacyjnie? 5 najlepszych sposobów

Marek Szydełko
17.04.2017

Wiązanie szalika – z pozoru rzecz banalna, ale to także może być świetny sposób na podkreślenie swojej modowej świadomości i niezależności. Prawidłowo zawiązany szalik pozwala również ukryć niedoskonałości figury i podkreślić jej atuty. Zanim więc po raz kolejny niedbale owiniesz szalik wokół szyi, przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak wiązać szalik, aby wyglądać rewelacyjnie. Oto 5 najlepszych sposobów.

  1. Na dwa końce – jest to chyba najlepszy typ wiązania dla pań, które są dość niskie i chcą optycznie wydłużyć swoją sylwetkę. Jeśli dodatkowo jesteś nieco tęższa i masz wydatny biust, koniecznie zadbaj o to, aby pętla szalika zwisała luźno i sięgała do biustu. Szczupłe panie o długich szyjach powinny natomiast zawiązać szalik znacznie ciaśniej. Oczywiście do tego typu wiązania potrzebny jest szalik o znacznej długości.
  2. Na jeden koniec – to bardzo popularna metoda wiązania szalika, szczególnie chętnie praktykowana przez panów, jednak mogą z niej korzystać także panie. Zawiązanie szalika w taki sposób, aby zwisał tylko jeden jego koniec, optycznie wzmacnia sylwetkę i sprawia, że barki wydają się szersze. Dlatego nie polecamy tego rozwiązania paniom chcącym ukryć wydatny biust i mającym problemy z tuszą. Wiązanie idealnie sprawdzi się natomiast w przypadku sylwetki gruszki lub klepsydry.
  3. Wiązanie typy francuskiego – jest to niezwykle elegancki sposób noszenia szalika, ale też długiej chusty. W tym typie wiązania chodzi o to, aby jeden koniec szala zwisał swobodnie z przodu, a drugi z tyłu. Jest to znakomity pomysł na uzupełnienie stylizacji o wyrazisty i praktyczny element garderoby. Trzeba jednak pamiętać, aby dobrać stopień wiązania do sylwetki. Jeśli masz duży biust – pętla powinna być znacznie luźniejsza.
  4. Luźne wiązanie wokół szyi – jest to sposób dla leniwych. Szalik wystarczy niedbale owinąć wokół szyi i ewentualnie poprawić go, aby dobrze leżał. Wybierając ten typ wiązania nie podkreślisz żadnych atutów swojej urody, ale też nie uwydatnisz mankamentów – jest to więc rozwiązanie z kategorii bezpiecznych. Pamiętaj, aby szalik został dobrze dobrany kolorystycznie do pozostałych elementów garderoby.
  5. Może bez wiązania? - szalik można po prostu zarzucić na szyję i wcale go nie wiązać. Jest to ciekawa opcja, ale wyłącznie w sytuacji, gdy szalik ma stanowić jedynie ozdobę i nie spełniać roli praktycznej. Wówczas zadbaj o to, aby szalik się wyróżniał – może więc być w kontrastującym kolorze lub w ciekawe wzory. Brak wiązania optycznie wydłuża też sylwetkę, dlatego to rozwiązanie można polecić przysadzistym paniom.

Wybierz sposób wiązania, który najbardziej pasuje do Twojej sylwetki, a szybko przekonasz się, jak wielkie znaczenie w tworzeniu wizerunku mają zwykłe detale.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie