Jak zestawić buty i torebkę w jednej stylizacji?

Piotr Kowalczyk
20.04.2022

Buty i torebka – dwa nieodłączne elementy zarówno codziennej, jak i specjalnej stylizacji każdej kobiety. To one w dużej mierze decydują o odbiorze Twojego looku, dlatego zawsze powinnaś zwracać baczną uwagę na to, czy dobrze je ze sobą zestawiasz. Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi – wykorzystaj je przy najbliższej okazji i przekonaj się, że dobieranie butów do torebki (lub odwrotnie) wcale nie jest trudne.

Idź w stronę klasyki

Najbezpieczniejszym wyborem jest zestawienie ze sobą butów i torebki o identycznym charakterze, czyli w tej samej tonacji kolorystycznej, wykonanych z tego samego materiału o zbliżonej fakturze. Jeśli np. postawiłaś na gładkie, skórzane buty, to dobierz do nich taką samą torebkę, unikając przesadnych zdobień. Takie połączenie zawsze wygląda dobrze, elegancko i możesz mieć pewność, że nie zaliczysz żadnej modowej wpadki.

Możesz też zaszaleć

Jeśli masz ochotę na stworzenie odważniejszej stylizacji, to śmiało możesz zestawić ze sobą bardzo ekspansywne pod względem designu buty i torebkę. Przykładowo: planujesz założyć krwistoczerwone szpilki do białego garnituru? Dodaj do nich czerwoną torebkę z dużym, złotym zapięciem. Stawiasz na rockowy look i wybierasz glany? Idealnie będzie z nimi korespondować czarna torebka z frędzlami i ćwiekami.

Kontrast

Zasada kontrastu jest ryzykowna, ale potrafi dać spektakularne efekty. Chodzi tutaj o to, aby w ramach jednej stylizacji zestawić ze sobą skrajnie różne buty i torebkę. Czyli na przykład: zakładasz klasyczne czarne botki na niskim obcasie, dokładając do nich jasną torebkę ze zwierzęcym motywem. Na pierwszy rzut oka oba elementy kompletnie do siebie nie pasują, natomiast taka stylizacja na pewno będzie bardzo interesująca i nie pozwoli Ci zginąć w tłumie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie