Jakość i styl idą w duecie – marka Charles Footwear

Mateusz Nowak
27.09.2021

Marka, pomimo że nowa na rynku, znana jest już ze swojej wyjątkowości oraz modnego, nieszablonowego designu. Buty wykonane są z wysokiej jakości skóry naturalnej, a także wysokogatunkowych komponentów, co w ogólnym rozrachunku – prezentuje nam obuwie idealne. Różnorodność modeli sprawia, że buty te znajdą swoje miejsce zarówno w codziennym outficie, jak i podczas bardziej oficjalnego wyjścia. Obecnie uwielbiamy przełamywać schematy i łączyć elegancję z rockowym sznytem. Daje nam to zestawienie przykuwające wzrok swoim charakterystycznym wyglądem oraz skupiające uwagę jakością materiałów, z których zostały wykonane.

Pochodzenie marki

Marka Charles Footwear rozpoczęła swoją historię w Polsce. Jest to obuwie w całości zaprojektowane oraz wykonane w tym kraju. Projektant z najwyższą precyzją tworzył bryłę cholewki, podeszwę oraz dobierał dodatki. Ich połączenie jest szyte,
a nie klejone,co przekłada się na ogromną trwałość produktu oraz komfort użytkowania.

Jakość

Do produkcji użyto komponentów wykonanych z najwyższej jakości skóry naturalnej, materiałów tekstylnych oraz syntetycznych pochodzących z Włoch i Polski. Dbałość o detale widać na każdym kroku – i to dosłownie! – precyzja, z jaką zostały wykonane i połączone, wprawia w prawdziwy podziw. Wyselekcjonowane elementy tworzą spójną, wysokogatunkową całość.

Zdaniem eksperta, pracującego w branży fashion od wielu lat, mającego na co dzień kontakt z modą oraz producentami odzieży:

„Obuwie marki Charles Footwear jest jedyne w swoim rodzaju – rzadko zdarza się, by użytkownik zapominał o fakcie, że w ogóle ma na sobie buty. W tym przypadku, dzięki przemyślanemu kształtowi podeszwy i idealnemu wyprofilowaniu cholewki – zarówno stopy, jak i kręgosłup znajdują się
w wygodnym położeniu. W odniesieniu do samego wyglądu butów – ściśle wiąże się z trendami high fashion. Materiały, z których są wykonane, należą do wysokogatunkowych i trwałych. Precyzja oraz jakość są widoczne w każdym elemencie tego obuwia”.

Nie sztuką jest zrobić buty – sztuką jest wykonać takie obuwie, które przykuwa spojrzenia niebanalnym, wyjątkowym wyglądem oraz zapewnia komfort podczas wielogodzinnego użytkowania. Dewiza marki Charles Footwear to odwaga, wygoda, komfort – praktyczność oraz modny wygląd w jednym.

Ten sezon będzie obfitował w nowości, które zadowolą prawdziwych koneserów – nowe modele będą doznaniem dla ciała i duszy – najwyższa jakość wykonania oraz materiałów będzie przenikała się z unikatową formą oraz stylistyką, tworząc harmonijną całość.

Partnerem materiału jest Eastend – skórzane buty Charles Footwear

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.