Już jesień! Czas na przegląd garderoby

Piotr Kowalczyk
14.09.2023

Jesienią powoli przechodzimy od typowo letnich stylizacji do tych nieco cieplejszych i bardziej stonowanych. Jest to odpowiedni moment, aby przeprowadzić przegląd swojej garderoby. Poświęć na to np. całą sobotę, aby uniknąć późniejszych frustracji podczas wyboru poszczególnych elementów stylizacji. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Pozbądź się zużytych ubrań letnich

Póki masz świeżo w pamięci to, że część ubrań nie nadaje się do dalszego noszenia, pobądź się ich bez żalu. Wyciągnięte koszulki, przetarte szorty, trwale poplamiona sukienka plażowa – nie chowaj tych rzeczy do szafy, bo przed kolejnym latem znów będziesz musiała przeprowadzić ich przegląd.

Oceń stan swojej jesiennej garderoby

Po wielu miesiącach przechowywania w szafie Twoje sweterki, golfy, marynarki czy cygaretki na pewno wymagają odświeżenia. Dodatkowo możesz już nie pamiętać, że obiecałaś sobie pozbyć się części ubrań, które są już mocno sfatygowane. Teraz jest ku temu świetna okazja.

Powoli myśl o nadchodzącej zimie

Choć oddalamy tę myśl od siebie, to nie da się ukryć, że od jesieni do zimy jest tylko krok. Dlatego warto przejrzeć swoją zimową garderobę, szczególną uwagę zwracając na kurtkę (czy na pewno wciąż nadaje się do noszenia?) oraz cieplejsze elementy stylizacji.

Zwróć uwagę na buty

Jesienią koniecznie trzeba przejrzeć swoją kolekcję butów. Możesz już nie pamiętać, że jedne botki są już mocno sfatygowane, a niskie kozaczki mają uszkodzone fleki. Przygotuj swoje obuwie do nowego sezonu, część butów oddaj do naprawy oraz zaplanuj wizytę w sklepie, jeśli musisz uzupełnić kolekcję o nową parę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie