Nie nosisz biżuterii, bo Cię na nią nie stać? Wykorzystaj nasze wskazówki!

Piotr Kowalczyk
16.11.2022

Biżuteria to jeden z najważniejszych dodatków do kobiecej stylizacji. Wiele z nas nosi na palcu obrączkę, pierścionek, do tego jakieś kolczyki czy zawieszkę na łańcuszku. Jeśli Ty nie masz żadnej biżuterii, ponieważ z góry zakładasz, że Cię na nią nie stać, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Biżuteria nie musi być z metali szlachetnych i drogocennych kamieni

Podstawowym błędem popełnianym przez wiele kobiet jest wychodzenie z założenia, że skoro biżuteria, to na pewno ze złota, ozdobiona kamieniami szlachetnymi. Rzeczywiście, taka biżuteria jest bardzo droga, natomiast istnieją dla niej liczne alternatywy – na przykład biżuteria z platyny, stali chirurgicznej, srebra, mosiądzu etc.

Biżuteria to także zegarek

Często nie traktujemy zegarka w kategorii biżuterii, tymczasem jak najbardziej można go za takową uznać. Oczywiście pod warunkiem, że jest to zegarek o walorach ozdobnych, na przykład na efektownej bransolecie – znów, niekoniecznie złotej czy srebrnej.

Sprawdż: Producent bizuterii

Poszukaj używanej biżuterii

Używana biżuteria nie zawsze jest dużo tańsza od tej oferowanej u jubilerów, ponieważ koszt generuje metal, z jakiego została wykonana (a np. ceny złota bywają zmienne i może się okazać, że wartość 20-letniego łańcuszka jest dziś znacznie wyższa niż w dniu zakupu). Dlatego celuj w biżuterię niższego gatunku, którą możesz kupić na popularnych portalach aukcyjnych, na wyprzedażach garażowych etc.

Popytaj wśród znajomych i rodziny

Być może osoby z Twojego otoczenia mają jakąś biżuterię, której chętnie się pozbędą, ponieważ zajmuje dużo miejsca, a już się znudziła? Nie licz rzecz jasna na to, że ktoś odda Ci złoty łańcuszek wysokiej próby, ale już srebrna zawieszka czy kolczyki to niezobowiązujący prezent, który może Ci sprawić np. przyjaciółka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie