Podróbki perfum – jak nie dać się naciąć?

Jerzy Biernacki
26.10.2022

Jeśli codziennie używasz perfum, to sama dobrze wiesz, że te potrafią znikać z flakonika w mgnieniu oka. Kupowanie markowych perfum, zwłaszcza czołowych domów mody, to niemały wydatek. Kusi zatem, aby poszukać jakichś okazji, na przykład w Internecie. Uważaj! W sieci roi się od podróbek perfum. Dowiedz się zatem, jak nie dać się naciąć.

Kupuj perfumy tylko w znanych sklepach

Nie będziemy oczywiście podawać ich nazw, natomiast sama z pewnością kojarzysz kilka czołowych sklepów internetowych, w których można kupować perfumy bez obaw. Takie sklepy nie pozwalają sobie na oferowanie podróbek, pozyskując towar albo bezpośrednio od producentów, albo oficjalnych dystrybutorów.

Unikaj zakupów na aukcjach internetowych

Aukcje internetowe niestety są ryzykowne. Bez problemu znajdziemy na nich mnóstwo podróbek perfum, które kuszą niską ceną, natomiast nigdy nie wiadomo, czego można się po nich spodziewać. Pamiętaj, że podróbki nie tylko są nietrwałe, ale też mogą zupełnie inaczej pachnieć, a nawet powodować reakcję alergiczną skóry.

Kieruj się kryterium ceny

Tutaj sprawa jest prosta. Jeśli Twój wymarzony flakonik kosztuje np. 300 złotych za 100 ml, a w Internecie znajdujesz rzekomo oryginalne perfumy za 150 złotych, to raczej trudno podejrzewać, że sprzedawca oszalał. Najprawdopodobniej jest to podróbka. Oczywiście, że promocje się zdarzają, natomiast rzadko przecena jest większa niż 20-30 procent.

Rozważ zakupy w stacjonarnej perfumerii

Wiele osób unika stacjonarnych perfumerii z uwagi na wysokie ceny. To prawda, natomiast czasami można dać się mile zaskoczyć. Stacjonarne punkty również organizują promocje, a co najważniejsze – gwarantują oryginalność oferowanych produktów. Dodatkową zaletą jest fakt, że będąc na miejscu możesz ocenić zapach perfum oraz sprawdzić opakowanie (czy posiada fabryczne zabezpieczenia, często hologram chroniący przed podrabianiem etc.).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie