Jak poprawnie golić pachy?

Jerzy Biernacki
29.07.2022

Golenie pach jest standardowym zabiegiem wykonywanym przez większość pań w domowej łazience. Niby nic trudnego, a jednak okazuje się, że nagminnie popełniamy tutaj szereg błędów. Skutkują one nie tylko tym, że część włosków zostaje, ale również podrażnieniami. Dlatego dowiedz się, jak poprawnie golić pachy.

Obowiązkowo używaj kosmetyku do golenia

Jeśli do tej pory zawsze goliłaś pachy na sucho, z użyciem samej wody czy żelu pod prysznic, to jak najszybciej zmień swoje przyzwyczajenia. Od tego są pianki i kremy do golenia, aby ich używać. Zapytaj swojego faceta, czy chciałby golić twarz na sucho? Na pewno nie. Dlatego zacznij od kupienia pianki, która wystarczy Ci przecież na kilka miesięcy.

Gól pachy wieczorem

To ważne, ponieważ bezpośrednio po ogoleniu pach nie powinno się stosować antyperspirantu czy dezodorantu, aby nie drażnić dodatkowo skóry. Dlatego najlepiej jest ogolić się wieczorem, tuż przed pójściem spać. Spokojnie, do rana włoski nie zdążą odrosnąć.

Dokładnie napnij skórę

Aby usunąć wszystkie niechciane włoski i nie zostawić żadnej kępki, powinnaś zawsze dokładnie naciągnąć skórę pod pachami. W tym celu stosuj prosty trik: unieś rękę jak najwyżej nad głowę.

Pewne ruchy, bez powtarzania

Po napięciu skóry chwyć maszynkę i zdecydowanymi ruchami pod włos zacznij golić pachy. Możesz wykonać znak X, dzięki czemu zyskasz pewność, że nie pominęłaś żadnego fragmentu. Takiej „nawigacji’ służy również pianka, który musi być ściągnięta maszynką w całości. Staraj się nie przejeżdżać maszynką w tym samym miejscu, aby nie potęgować podrażnień.

Używaj zawsze nowej maszynki

Wiemy, że „szkoda” na to pieniędzy, ale maszynki do golenia naprawdę są produktami jednorazowego użytku. Po jednorazowej depilacji maszynka musi wylądować w koszu. Pamiętaj, że jest ona siedliskiem bakterii, dlatego używając jednej maszynki kilkakrotnie narażasz się na podrażnienia i infekcje skórne.

Nałóż balsam łagodzący podrażnienia

Bezpośrednio po ogoleniu pach sięgnij po ulubiony balsam – może być ten, którego używasz na nogi. Nie stosuj natomiast agresywnych środków kosmetycznych na bazie alkoholu, jak wspomniane wcześniej dezodoranty.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.