Jak wykonywać demakijaż twarzy? Kilka ważnych wskazówek.

Mateusz Nowak
24.07.2019

Demakijaż powinna wykonywać każda kobieta, każdego dnia, niezależnie od tego, czy miała na sobie makijaż, czy nie. Jest to zabieg, który nie tylko usuwa z twarzy kosmetyki do makijażu, ma on dużo ważniejsze znaczenie.

Dlaczego trzeba wykonywać demakijaż twarzy?

Demakijaż powinny wykonywać wszystkie panie, nawet te, które nigdy się nie malują. Jest to zabieg, który przygotowuje skórę do dalszych etapów pielęgnacji twarzy. W ten sposób usuwamy wszystkie zanieczyszczenia oraz bakterie, które zgromadziły się na skórze podczas całego dnia. Poprawnie wykonany demakijaż oczu i twarzy zapobiega starzeniu się skóry. Trzeba pamiętać, żeby wykonywać demakijaż również rano, ponieważ w nocy na skórze zbierają się zanieczyszczenia, które blokują drogę do przyjęcia przez skórę kremu i podkładu.

Jakie kosmetyki są potrzebne?

Na początku trzeba dopasować odpowiedni kosmetyk do demakijażu, dostosowując go do rodzaju skóry. Na rynku jest wiele produktów do demakijażu, są to: żele i pianki do mycia, mleczka, płyny micelarne, specjalne płyny do demakijażu oczu. Każda kobieta powinna mieć płyn do demakijażu oczu i ust, mleczko lub płyn micelarny, żel do mycia twarzy, tonik oraz krem nawilżający. Nie zapominajmy o peelingu twarzy dwa, trzy razy w tygodniu.

Demakijaż krok po kroku.

Demakijaż należy rozpocząć od oczu, używając specjalnego płynu skierowanego właśnie do oczu. Nie wolno zbyt mocno pocierać oczu, ponieważ może to przyspieszać pojawianie się zmarszczek i wypadanie rzęs.

Jeśli na twarzy jest gruba warstwa makijażu, przed użyciem żelu, należy przemyć twarz mleczkiem lub płynem micelarnym. Żel lub piankę do mycia należy wybrać ostrożnie i kierować się typem skóry. Do suchej cery polecane są pianki, a do tłustej i trądzikowej żele antybakteryjne. Żel należy rozsmarować na twarzy delikatnymi, kolistymi ruchami, aż do powstania dużej ilości piany. Gdy skóra jest napięta i ściągnięta, należy spłukać żel dużą ilością letniej wody.

Kolejnym ważnym kosmetykiem, lecz często zapominanym w pielęgnacji jest tonik. Jego zadaniem jest przywrócenie skórze właściwego pH, które często zmienia się pod wpływem płynów micelarnych. Tonik należy nakładać wacikiem i nigdy nie zmywać go wodą. Kolejnym etapem jest nałożenie kremu nawilżającego, dobranego indywidualnie do rodzaju cery.

Przy demakijażu nie wolno zapominać o podbródku i szyi, na których także zbierają się zanieczyszczenia. Warto sięgnąć po chusteczki do demakijażu, mogą przydać się w podróży, kiedy nie mamy ze sobą wszystkich kosmetyków.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie