Co się zmieni, gdy rzucisz palenie? Zmiany na plus!

Piotr Kowalczyk
22.11.2022

Choć z liczba palaczy systematycznie spada, to niepokojący jest fakt, iż znajduje się wśród nich znacznie więcej kobiet niż jeszcze kilkanaście lat temu. Rak płuca to jedna z głównych przyczyn umieralności Polek. Jeśli sama palisz, to koniecznie spróbuj rozstać się z nałogiem. Zachęcą Cię do tego pozytywne efekty rzucenia palenia. Kilka z nich wymieniamy w naszym poradniku.

Poprawa wyglądu cery

Palenie ma fatalny wpływ na Twoją skórę, przede wszystkim twarzy, szyi i dekoltu. Nie tylko powoduje przyjmowanie ogromnej ilości toksyn, ale również przesusza cerę i utrudnia utrzymanie naturalnej warstwy lipidowej. Rzucenie palenia w krótkim czasie spowoduje, że zaczniesz wyglądać dużo lepiej – zwłaszcza, gdy pozwolisz sobie również na serię profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych.

Ładniejsze zęby

Twoje zęby mocno cierpią z powodu palenia. Chodzi przede wszystkim o ich zażółcenie, ale też osłabienie, co sprzyja kruszeniu się oraz zwiększa ryzyko próchnicy. Jeśli rzucisz palenie, zdecydujesz się na zabieg usuwania kamienia nazębnego i zaczniesz używać odpowiedniej pasty, to w dość krótkim czasie zauważysz diametralną poprawę stanu uzębienia.

Lepsza kondycja

Palacze tytoniu nie tylko proszą się o bardzo poważne problemy zdrowotne, na czele z rakiem płuca i Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc, ale także skazują się na ograniczoną wydolność organizmu w młodym wieku. Jeśli kochasz sport, ale masz problemy kondycyjne właśnie z powodu palenia, to wiesz już, co musisz zrobić w pierwszej kolejności.

Mniejsza drażliwość

Każdy palacz wie, że w nerwowej chwili pomaga sięgnięcie po papierosa. Niestety, tylko na chwilę. Paradoksalnie palenie jeszcze wzmaga nerwowość, jest agregatorem stresu i utrudnia relacje z bliskimi czy współpracownikami. Po kilku tygodniach od rzucenia palenia sama zauważysz, że jesteś spokojniejsza i łatwiej radzisz sobie ze stresem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.