Roleta dzień-noc – w jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

Maciej Piwowski
11.08.2022

Rolety to praktyczny i estetyczny element, jeśli chodzi o aranżację wyglądu okna. Producenci rolet oferują różne ich formy. Szczególną popularnością cieszą się rolety typu dzień-noc.

Różnego rodzaju rolety już od wielu lat wypierają bardziej tradycyjne metody zasłaniania okien, takie jak zasłony czy firany. Rolety zakładane na ramę okienną stały się elementem aranżacji wnętrza, do którego warto przyłożyć wagę. Warto też wiedzieć, że występują one w różnych rodzajach, a szczególną popularnością cieszą się rolety dzień-noc. Występują one w różnych rozmiarach, kolorach i mają też różne sposoby montażu (np. rolety wolnowiszące czy rolety bezinwazyjne, w kasecie lub z prowadnicami). Szeroki wybór rolet dzień-noc znajdziesz tutaj: https://familyrollo.pl/rolety/rolety-dzien-noc. Jeśli więc tak łatwo dopasować rolety do wystroju wnętrza, rozmiaru okien, warto wiedzieć, gdzie roleta dzień-noc sprawdzi się najlepiej.

Rolety dzień-noc – czym się charakteryzują?

Rolety dzień i noc zapewniają przede wszystkim bardzo atrakcyjny i ciekawy wygląd okna. A to dzięki temu, że materiał rolety to naprzemiennie ułożone poziome pasy. Nieprześwitujące i transparentne – te drugie najczęściej są wykonane z siateczki. W związku z tym roleta dzień-noc wygląda bardzo nowocześnie. Dlatego też tego typu rolety sprawdzą się we wnętrzach urządzonych klasycznie czy loftowo. Charakterystyczny wygląd rolet dzień-noc i ich konstrukcja pozwalają na różny stopień zaciemnienia pomieszczenia. Wygląda to inaczej niż w przypadku zwykłych rolet, które są całkowicie podnoszone lub opuszczane. Dzięki regulacji tego, w jakim stopniu pasy nachodzą na siebie, możemy decydować o optymalnym nasłonecznieniu danego wnętrza.

Rolety okienne dzień-noc – do salonu i sypialni

Dzięki temu, że roleta dzień-noc to możliwość także całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, często jest wybierana do sypialni. Ustawiając pasy rolety tak, by nie przenikały przez nie promienie słoneczne, możemy się cieszyć długim snem. Roleta dzień noc może mieć różne grubości tkanin – te o większej gęstości pozwalające uzyskać maksymalne zaciemnienie będą do sypialni najodpowiedniejsze.

Rolety dzień-noc dostępne w wersji wykonanej z cieńszego materiału doskonale sprawdzą się w salonie, w którym spędzamy czas – zwłaszcza w weekendy – o różnych porach dniach, w związku z czym będzie nam potrzebny różny stopień zaciemnienia wnętrza. Inny, gdy oglądamy telewizję, inny gdy czytamy książkę, a jeszcze inny, gdy oddajemy się nicnierobieniu na kanapie. Dlatego też rolety dzień noc o szerokich możliwościach są do tego pomieszczenia idealnym rozwiązaniem.

Pokój dziecięcy – jak się sprawdzą rolety dzień-noc

W roletach dzień-noc dużym plusem jest to, że występują one w szerokiej gamie kolorystycznej. To barwy zarówno subtelne, pastelowe, jak i intensywne, radosne. Znakomicie sprawdzą się więc jako ciekawy akcent kolorystyczny w pokoju dziecka. Jest to miejsce snu, nauki i zabawy. Rolety dzień-noc o różnym stopniu zaciemnienia odpowiedniego do aktywności dziecka i pory dnia to funkcjonalne rozwiązanie. 

Rolety dzień i noc to rozwiązanie, które sprawdzi się w pomieszczeniach o wielu funkcjach. By tego typu rolety spełniły nasze oczekiwania, musimy jedynie wybrać: odpowiedni kolor, rozmiar, grubość tkaniny i typ montażu. Co do ostatniego aspektu – dzięki nowoczesnym rozwiązaniom montaż jest bardzo łatwy i możliwy do samodzielnego wykonania. Warto skorzystać z oferty sprawdzonego producenta, który oferuje rolety najwyższej jakości, ale w razie konieczności służy fachową poradą. Zapraszamy do FamilyRollo!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.