Co mówią palce u dłoni o mężczyźnie i jego ciele?

Mateusz Rąbalski
05.07.2017

Wiele jest czynników determinujących zarówno charakter, jak i budowę ciała człowieka. Można mówić o genach, ogólnej kondycji organizmu, przebytych dolegliwościach, ale co mają do tego … palce u dłoni? Jak się okazuje, całkiem sporo.

Sprawdź, co można wyczytać z palców dłoni Twojego mężczyzny.

Zgięcia palca serdecznego

… powiedzą więcej na temat jego charakteru. Jeśli ostatnie zgięcie na palcu serdecznym jest na linii równej z końcem małego palca, świadczy to o osobie pomocnej, zdecydowanej, odważnej. Jeśli jest ono poniżej końca małego palca, wskazuje to na osobę z wysokim poczuciem własnej wartości (czasami nawet zbyt wysokim), pracowitość, zaangażowanie. Z kolei w sytuacji, gdy zgięcie to znajduje się powyżej zakończenia małego palca, mówi to wiele na temat spokoju ducha, gotowości do kompromisu, opiekuńczości i wrażliwości.

Kluczowa różnica

Czy wiesz, że długość palców u dłoni jest powiązana z rozmiarami penisa? W 2012 r. koreańscy badacze przeprowadzili eksperyment, w którym wzięło udział 144 mężczyzn – pacjentów oddziału urologicznego. Wynikało z niego, że im dłuższy palec serdeczny od wskazującego, tym większe rozmiary członka badanego. Co więcej, okazało się, wpływ na różnicę w długości tych palców miał kontakt z testosteronem jeszcze w łonie matki – im większa styczność, tym większa różnica. Co więcej, panowie, którzy mieli większą styczność z testosteronem w okresie życia płodowego, mogą być bardziej skłonni do krótkoterminowych znajomości.

Gdy palec wskazujący jest dłuższy

A co w sytuacji, gdy to palec wskazujący jest dłuższy od serdecznego? Czy tutaj już trzeba zaopatrzyć ukochanego w preparaty typu Penirium? Niekoniecznie – może to oznaczać dobrą wiadomość, a mianowicie, że mężczyzna jest mniej narażony na raka prostaty. I tu uwaga – jeśli ta różnica jest znaczna, ryzyko zachorowania może zmniejszyć się nawet o 33%. Potwierdziły to badania prowadzone w Australii przez 15 lat na próbie 4,5 tys. mężczyzn.

Mówi się, że długość palców powie Ci o nim prawdę. Z powyższego wynika, że coś w tym jest… Trzeba jednak pamiętać, że to tylko (lub aż) statystyki.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie