W trakcie porodu niestety z przyczyn naturalnych bardzo często dochodzi do wielu różnorodnych zmian anatomicznych w obrębie całego krocza. Urazy porodowe wynikają najczęściej z konieczności nacięcia krocza, albo po prostu powstają spontanicznie podczas samego porodu. Najczęściej skutkują one utratą właściwego napięcia pochwy, czy też mniej lub bardziej niebezpiecznymi urazami mięśni odbytu. Jak łatwo się domyśleć są to zmiany, które w wielu przypadkach mogą obniżyć jakość życia kobiet zaraz po porodzie, dlatego też warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje nam zabieg laserem Mona Lisa Touch.
Najpopularniejsze zmiany po porodzie
Do najczęściej występujących zmian w obrębie krocza po porodzie, możemy zaliczyć na przykład: luźność pochwy, spadek jej napięcia, czy też utratę elastyczności. Dzięki zabiegowi laserem Mona Lisa Touch, można bardzo szybko pozbyć się tych i wielu innych dolegliwości. Z fizjologicznego punktu widzenia, pochwa powinna powrócić do właściwego stanu sprzed porodu, dopiero w trzecim tygodniu połogu. W wielu przypadkach tak się jednak nie dzieje, a u wielu kobiet pochwa staje się zdecydowanie szersza niż przed ciążą. Według najnowszych danych wynika, że aż połowa kobiet, która ma na swoim koncie co najmniej jeden naturalny poród, odczuwa znaczący spadek jakości życia seksualnego. Spadek ten wynika oczywiście ze zbytnio rozluźnionej pochwy, dlatego też warto skorzystać z pomocy współczesnej medycyny i zapisać się na zabieg Mona Lisa Touch. Pamiętać należy także i o tym, że laserowy lifting krocza jest nowoczesną metodą leczenia i w Polsce pojawiają się dopiero pierwsze gabinety, które oferują ten zabieg. W miejscowości Kraków można na przykład skorzystać z pomocy gabinetu Medistica, który może pochwalić się bardzo dobrą renomą i wieloma zadowolonymi klientami.
Na ile zabiegów warto się zdecydować?
W przypadku nowoczesnego lasera Mona Lisa Touch, ilość przeprowadzonych zabiegów wynika tak naprawdę od stopnia rozciągnięcia tkanek pochwy u pacjentek. Ogromny wpływ ma przede wszystkim ilość porodów, wiek pacjentki oraz anatomiczna budowa. W zdecydowanej większości przypadków wystarcza tylko jeden zabieg. W razie potrzeby kolejny zabieg można powtórzyć dopiero po upływie jednego miesiąca, od wykonania pierwszego zabiegu laserem. U młodych mam, efekty zabiegu utrzymują się przeważnie aż do kolejnego porodu w trakcie którego istnieje duże prawdopodobieństwo, że po raz kolejny dojdzie do nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Kobiety po okresie menopauzy, które korzystają z zabiegu Mona Lisa Touch powinni stosować odpowiednie hormony, dzięki którym będą w stanie utrzymać efekty zabiegu.
Co po zabiegu?
Zabieg nowoczesnym laserem Mona Lisa Touch obkurczania pochwy nie wymaga żadnej dodatkowej hospitalizacji, dlatego też kobiety zaraz po zabiegu, mogą bez żadnego większego problemu powrócić do domu lub pracy. U niektórych pacjentek po zabiegu może pojawić się jednak tzw. przesiek surowiczy. W tym przypadku należy korzystać oczywiście z odpowiednich podpasek aż do momentu ustąpienia krwawienia. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów, zaleca się wstrzemięźliwość seksualną przynajmniej przez tydzień od wykonania zabiegu.
Kiedy warto skorzystać z zabiegu Mona Lisa Touch?
Zabieg Mona Lisa Touch w chwili obecnej jest najskuteczniejszą metodą leczenia rozluźnienia pochwy. Każda pacjentka powinna pamiętać o tym, że laserowe obkurczanie pochwy jest zabiegiem medycznym, który jest w 100% bezpieczny. Laser Mona Lisa Touch pozwala nie tylko odzyskać pewność siebie, ale przede wszystkim pozwala na nowo cieszyć się kontaktami seksualnymi wraz ze swoim partnerem. Zabieg Mona Lisa Touch jest jedną z najnowszych osiągnięć współczesnej medycyny estetycznej i na dzień dzisiejszych, jest zdecydowanie najlepszą alternatywą, dla leczenia operacyjnego. Laser Mona Lisa Touch to obecnie największa gwarancja bezbolesnego przeprowadzenia zabiegu, bez krwawienia i nawet najmniejszych powikłań zdrowotnych. Największym sekretem zabiegu, jest przede wszystkim jego precyzja wykonania, która gwarantuje bardzo szybkie gojenie się tkanek.
Artykuł partnera