Sportowe obuwie do biura? Świetny pomysł!

Mateusz Nowak
19.12.2017

Stereotyp głosi, że oficjalne okoliczności wymagają oficjalnego stroju. Moda jest jednak po to, aby przełamywać konwencje, również w zakresie dress code. Zgodnie z tym wcale nie jesteś skazana na zakładanie szpilek czy kozaków do biura. Równie dobrze możesz postawić na sportowe obuwie, pamiętając jednak o kilku podstawowych zasadach.

Buty dobrze dobrane do reszty stylizacji

Twój biurowy strój może być nieco odważniejszy i mniej oficjalny, ale musi być przemyślany. Dlatego zapomnij o zakładaniu sportowych butów do ołówkowej spódnicy czy garsonki. Znacznie lepszym wyborem będzie klasyczny zestaw, czyli czarne dżinsy i biała bluzka uzupełniona marynarką. W takim stroju będziesz się prezentować światowo, elegancko, ale także poczujesz się swobodnie.

Zwróć koniecznie uwagę na kolor butów. Do biura niekoniecznie pasują czerwone adidasy, ale już czarne trampki za kostkę czy szalenie modne sneakersy to świetny pomysł. Takie obuwie dobrze pasuje do większości stylizacji i wcale nie musisz go przebierać po wejściu do biura.

Wygoda nie zawsze powinna brać górę

Sportowe obuwie jest bardzo wygodne, co ma znaczenie w sytuacji, gdy jesteś zmuszona spędzić w biurze np. 9-10 godzin. Bywają jednak sytuacje, gdy lepiej jest postawić na klasykę. Jeśli spotykasz się z ważnymi klientami czy czeka Cię kluczowa prezentacja, miej zawsze pod ręką parę eleganckich szpilek.

Bardzo sprytnym sposobem jest trzymanie butów na oficjalną okazję w biurze. Wówczas będziesz mogła spokojnie chodzić w adidasach, a gdy zajdzie taka potrzeba, szybko zamienić je na szpilki czy botki.

Czystość to podstawa

Sportowe obuwie nie gryzie się z biurowym dress codem, ale tylko pod warunkiem, że jest zadbane. Przychodząc do pracy w brudnych adidasach na pewno nie zasłużysz sobie na szacunek współpracowników czy tym bardziej przełożonych. Lepiej jest więc mieć przynajmniej jedną parę sportowego obuwia, którą będziesz zakładać do pracy, a nie na spacery, jogging czy prace w ogródku.

Ciekawy detal

Aby dodatkowo podkreślić, że nie założyłaś sportowych butów z gapiostwa, postaw na jeden detal, który świetnie uzupełni Twoją stylizację. Mowa o kolorowych skarpetkach. Prezentują się znacznie bardziej efektownie niż klasyczne stopki, a do tego mogą być fajnym dodatkiem do reszty stroju.

Sportowe obuwie nadaje się więc do biura, ale pod warunkiem, że nosisz je świadomie i potrafisz tę świadomość udowodnić innym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.